ibizabook.com
Video: Javier Duran / Adobe Stock
Westen

Cala Bassa

📍 bij San Antonio

Cala Bassa is een breed, gezinsvriendelijk zandstrand ten westen van San Antonio – turkoois water, pijnbomen en de bekende Beach Club CBbCC.

Het strand

Het brede zandstrand loopt geleidelijk af in het heldere water en is ideaal voor gezinnen. Pijnbomen en jeneverbesstruiken omzomen het strand en zorgen voor schaduw.

Met de Cala Bassa Beach Club is er een hoogwaardig aanbod van restaurants en ligbedden. Met de boot is de baai gemakkelijk bereikbaar vanuit San Antonio.

Beachclub-sfeer bij Cala Bassa
Cala Bassa – gezinsstrand met Beach Club

Highlights

Breed gezinsstrand Cala Bassa Beach Club (CBbCC) Bootverbinding vanaf San Antonio Schaduwrijke pijnbomen

Ligging & landschap

Cala Bassa ligt aan de westkust van Ibiza, in een baai nabij San Antonio. Het strand staat bekend om zijn brede, lichte zandstrook en het heldere, turkoois glinsterende water. Rondom de baai zorgen dennen voor de typische Ibiza-mix van strandgevoel en mediterrane kustlandschap. Daardoor oogt Cala Bassa ondanks haar populariteit niet alleen als een plek om te zwemmen, maar ook als een locatie waar je gemakkelijk een hele dag kunt doorbrengen.

De baai is open genoeg om veel zon te krijgen, maar tegelijk zo beschut dat het water meestal aangenaam rustig aanvoelt. Juist dat maakt het strand aantrekkelijk voor gezinnen én voor gasten die liever comfortabel willen zwemmen, eten en ontspannen. Door de ligging in het westen is Cala Bassa bovendien heel geschikt als strand voor de namiddag, wanneer veel andere plekken op het eiland al voller worden of je de dag bewust aan zee wilt laten eindigen.

Strand & water: zwemmen, snorkelen, gezinnen

De ondergrond bestaat uit fijn zand, waardoor het instappen in het water comfortabel is. De zee loopt geleidelijk af, zodat kinderen en minder zekere zwemmers hier meestal goede omstandigheden aantreffen. Zeker op dagen met een kalme zee is het water erg uitnodigend en uitstekend geschikt om te plonsen, zwemmen en ontspannen te drijven.

Ook om te snorkelen is Cala Bassa interessant, vooral aan de wat rotsachtigere randen van de baai. Daar loont het om onder het wateroppervlak te kijken, omdat je er vaak kleine vissen en andere typische bewoners van de Middellandse Zee ziet. Wie echter vooral rustige snorkelplekken zoekt, moet vroeg komen of een minder druk deel van de dag kiezen, want het strand is populair en dus levendig.

Voor gezinnen is Cala Bassa heel geschikt. Het brede strand biedt genoeg ruimte, het water is meestal overzichtelijk en de sfeer is levendig zonder dat het strand zijn ontspannen karakter verliest. Belangrijk is wel: net als bij veel bekende stranden op Ibiza kan het in het hoogseizoen drukker worden. Wie met kinderen reist, profiteert daarom extra van een vroege start of een dagvullend verblijf met voldoende pauzes in de schaduw.

Beste reistijd & geschikte momenten van de dag

Cala Bassa is goed de hele dag te bezoeken, want het strand werkt zowel voor een lange stranddag als voor een kortere middagstop. Door de westelijke ligging kan het hier vooral prettig zijn om de dag af te sluiten. Als je houdt van de mix van strand, warm licht en ontspannen sfeer, is het late daglicht vaak het mooiste moment.

In de zomermaanden is het strand natuurlijk drukker bezocht. Dan loont het om zo vroeg mogelijk aan te komen, zodat je een goede plek vindt en het strand eerst in een rustigere sfeer ervaart. Wie het liever wat relaxter heeft, kiest beter voor de randuren buiten de drukte rond het middaguur. Zo kun je ook de kleur van het water en de omgeving vaak intenser genieten.

In het voor- en nazomer laat Cala Bassa zich vaak van zijn prettigste kant zien: warm genoeg om te zwemmen, maar niet zo overvol als in het hoogseizoen. Op windstille dagen oogt het water bijzonder helder en rustig. Als je Ibiza vooral bezoekt voor het licht en de kustsfeer, is Cala Bassa een van die stranden die bijna op elk moment van de dag de moeite waard zijn.

Aankomst & parkeren

Vanuit San Antonio is Cala Bassa goed bereikbaar. De aanreis gebeurt meestal over de weg, maar ook per boot. Zeker in het hoogseizoen is de bootverbinding een mooie optie als je je strandbezoek met een tochtje langs de kust wilt combineren. Dat past goed bij het westelijke eilandsgevoel, waar vaarroutes vaak het ontspannen alternatief zijn voor wegverkeer.

Ter plaatse zijn er parkeerplaatsen, maar in het hoogseizoen is het verstandig om vroeg te komen. Zoals op Ibiza gebruikelijk is bij populaire stranden, kan het zoeken naar een parkeerplek afhankelijk van het seizoen en het tijdstip wel wat tijd kosten. Als je met kinderen, parasol en strandspullen reist, is een vroege start niet alleen handiger, maar meestal ook relaxter.

De deels aanwezige toegankelijkheid is een pluspunt, maar vervangt geen volledig drempelvrije doorgang. Als je afhankelijk bent van een zo eenvoudig mogelijke toegang, is het verstandig om ter plekke even naar de actuele situatie te kijken. Zeker aan natuurlijke kuststranden kunnen paden, overgangen en strandtoegangen per deel verschillen.

Faciliteiten & gastronomie aan het strand

Cala Bassa is geen ongerepte geheime tip zonder infrastructuur, maar een goed uitgerust strand met een comfortabele uitstraling. Ligbedden, wc en mogelijkheden voor watersport zijn aanwezig, evenals de bekende Beach Club CBbCC. Voor veel gasten maakt juist deze combinatie van baai om te zwemmen en gastronomie een belangrijk deel van de aantrekkingskracht uit.

De Beach Club geeft de sfeer duidelijk vorm. Wie op zoek is naar een klassiek, rustig natuurstrand, zal Cala Bassa daarom anders ervaren dan kleine, afgelegen baaien in het noorden of oosten van het eiland. Hier staat vooral een comfortabele stranddag centraal: aankomen, zwemmen, iets eten, af en toe de schaduw opzoeken en de dag aan het water doorbrengen.

Schaduw vind je via de pijnbomen op de achtergrond en onder parasols, wat op hete dagen erg prettig is. Dat maakt het strand bijzonder gezinsvriendelijk, omdat je zwemonderbrekingen en langere verblijven beter kunt plannen. Toch geldt ook hier: in het hoogseizoen is het verstandig om aan alles noodzakelijks te denken en er niet op te rekenen dat er spontaan altijd nog de ideale plek vrij is.

Activiteiten rond de baai

Wie op het strand niet alleen wil liggen, vindt in Cala Bassa verschillende klassieke wateractiviteiten. SUP, kajak en waterfiets behoren tot de typische mogelijkheden om de baai vanuit een ander perspectief te beleven. Vooral op het rustige water is dat leuk, zonder dat je daar een uitgebreid programma voor nodig hebt.

Een wandeling langs de kust of een blik op de verschillende stranddelen loont ook, omdat de baai ondanks haar populariteit verschillende sferen biedt. Aan de randen voelt het vaak wat rustiger aan dan direct voor het centrale strandgedeelte. Wie houdt van de combinatie van zon, zee en beweging, kan het verblijf zo prettig afwisselen.

Boottochten vanuit San Antonio zijn een mooie aanvulling als je het strand niet alleen als zwemlocatie, maar ook als onderdeel van een kusttocht wilt beleven. Dat past vooral goed bij een Ibiza-dag waarop je meerdere baaien combineert of het karakter van de westkust van het eiland wilt leren kennen. Cala Bassa is daarmee niet alleen een bestemming, maar ook een goede bouwsteen voor een maritieme dagtrip.

Praktische tips voor jouw stranddag

Een ander praktisch punt is de dagplanning. Cala Bassa werkt goed als hoofdstrand van een dag, maar ook in combinatie met een later verblijf in San Antonio of een uitstapje naar een ander punt van de westkust. Als je van zonsondergangen op Ibiza houdt, is de regio sowieso interessant, omdat je hier vaak de bijzondere avondsfeer van het eiland mee kunt pakken.

Voor wie Cala Bassa vooral geschikt is

Cala Bassa past vooral bij je als je op zoek bent naar een breed, goed toegankelijk strand met een heel mooie kleur van het water, zonder in te leveren op comfort. Gezinnen voelen zich hier meestal net zo thuis als stellen of vriendengroepen die zwemmen en Beach Club-sfeer willen combineren. Het strand is levendig, maar niet willekeurig; de mix van natuur, infrastructuur en ligging aan de westkust maakt het tot een heel compleet uitstapje.

Minder geschikt is Cala Bassa als je een afgelegen, stille baai zonder veel drukte zoekt. In dat geval zijn er op Ibiza rustigere alternatieven. Maar als je juist een stranddag met goede organisatie, ondiep water, zandstrand en optionele gastronomie wilt, hoort Cala Bassa tot de meest voor de hand liggende aanbevelingen aan de westkust.

Alles bij elkaar is Cala Bassa een strand voor iedereen die Ibiza ontspannen en ongecompliceerd wil beleven: zwemmen, eten, schaduw zoeken, naar het water kijken en afhankelijk van je stemming nog wat actief bezig zijn. Juist die mix maakt de baai bij San Antonio zo populair.

Goed om te weten

Strandtype

Breed gezinsstrand

Beste tijd van de dag

De hele dag

Schaduw

Pijnbomen & parasols

Honden

Niet toegestaan

Watersport

SUP, kajak, waterfiets

Snorkelen

Goed

Toegankelijkheid

Gedeeltelijk

Karakter

Gezin / Beach Club

Bereikbaarheid & parkeren

Met de auto

Vanaf San Antonio ca. 15 min.

Per boot

Comfortabele veerboot vanaf San Antonio direct naar de baai – bespaart het zoeken naar een parkeerplaats.

Parkeren

Parkeerplaats aanwezig, in het hoogseizoen goed gevuld.

Ligging van Cala Bassa

Opmerkingen

Beachbars & restaurants

Cala Bassa Beach Club

Stijlvolle Beach Club met restaurant, ligbedden en evenementen.

In de buurt

Cala Comte → Plaats San Antonio → Cala Tarida →

Veelgestelde vragen over Cala Bassa

Hoe kom je het beste naar Cala Bassa?+

Per veerboot vanaf San Antonio – dat bespaart het zoeken naar een parkeerplaats en is op zich al een kleine belevenis.

Is Cala Bassa geschikt voor kinderen?+

Ja, het brede strand loopt geleidelijk af in het water en is zeer gezinsvriendelijk.

Is er een Beach Club?+

Ja, de Cala Bassa Beach Club (CBbCC) met restaurant, ligbedden en evenementen.

Beoordelingen

Nog geen vrijgegeven beoordelingen – wees de eerste en beoordeel Cala Bassa!

Er zijn nog geen beoordelingen.

Beoordeel Cala Bassa

Je beoordeling wordt vóór publicatie gecontroleerd.

Meer stranden & baaien

Ses Salines (Las Salinas)

Ses Salines (Las Salinas)

Zuiden

Playa d'en Bossa

Playa d'en Bossa

Zuiden

Cala Comte (Cala Conta)

Cala Comte (Cala Conta)

Westen

Cala Salada

Cala Salada

Westen

Cala Llonga

Cala Llonga

Oost

Cala Tarida

Cala Tarida

Westen

Cala Llenya

Cala Llenya

Oost

Cala d'Hort

Cala d'Hort

zuidwesten